תינוקת שוכבת בסלקל

הסלקלים הטובים ביותר לשנת 2018

ברוב המקרים ההורים רוכשים סלקל עוד לפני הלידה, כאשר הם קונים עגלה לתינוק. לכן, קשה לבדוק האם הסלקל מתאים למידותיו ולמאפייניו של הפעוט, ולא ניתן לבדוק מראש מהי זווית השכיבה והאם חגורת הבטיחות ארוכה דיה כדי לחגור היטב ובבטחה את הסלקל.

חשוב לדעת כי רכישת סלקל מורכבת יותר מרכישת מושב בטיחות סטנדרטי לילד, לפיכך מומלץ להיעזר במדריך העדכני ביותר לבחירת סלקל, לפניכם הסלקלים הטובים ביותר נכון לשנת 2018, ביניהם דגמים המתאימים לתקן האמריקאי (5 דגמים ראשונים ברשימה) ודגמים ייעודיים לפי התקן האירופאי (מקומות 6-10 ברשימה). בישראל ניתן לרכוש סלקלים העומדים בשני התקנים המחמירים, האירופאי והאמריקאי, מומלץ לרכוש סלקל בהתאם לנקודות העיגון הקיימות ברכב, ניתן לבדוק זאת בספר הרכב, ואין לוותר על ייעוץ מקצועי ועל התקנה נכונה של הסלקל באמצעות מתקין מוסמך מטעם ארגון בטרם.

מקום ראשון: Chicco KeyFit

את המקום הראשון ברשימת הסלקלים הטובים ביותר לשנת 2018 כובש דגם קי-פיט מבית המותג Chicco. את הסלקל ניתן לחבר באמצעות עיגון לאיזופיקס Latch או על ידי חגורת הבטיחות ברכב. דגם זה זכה לציון בסט (Best), הציון המיטבי במבחני הריסוק, הוא מגיע עם ריפוד איכותי, גגון להגנה נגד קרני השמש, רגלית נוחה לתפעול לשינוי זווית השכיבה טרם ההתקנה ברכב, ופלס המסייע לבחור את זווית ההתקנה והשכיבה הנכונה והבטוחה ביותר עבור הפעוט. דגם זה מתאים לתינוקות עד גיל שנה ולמעלה מכך, הסלקל רחב ומרווח, קל להתקין אותו בכל הרכבים.

מקום שני: Chicco KeyFit30

למקום השני הגיע דגם נוסף של המותג Chicco, דגם זה נחשב במשך שנים למלך הבלתי מעורער של הסלקלים הנמכרים באמריקה, הוא גם מעט יקר יותר לעומת הדגם שהגיע למקום הראשון. הסלקל מותקן על בסיס עיגון איכותי ויציב עם חיבור לעיגוני איזופיקסLATCH  או באמצעות חגורת הבטיחות ברכב. הסלקל נוח לשימוש, קל להתקנה, מרווח, מגיע עם ריפוד איכותי ונעים למגע, צלון גדול וידית נשיאה נוחה.

מקום שלישי: GB Asana 35 DLX  

דגם Asana 35 DLX של המותג GB נחשב לאחד האיכותיים ביותר בן הדגמים הנמכרים באמריקה. דגם זה זכה לציון הגבוה ביותר במבחני הריסוק, הוא מתאים לתינוקות עד גיל שנה ויותר, ניתן לחבר את הסלקל באמצעות עיגון הבסיס לנקודות עיגון איזופיקסLATCH  או בחגורת הבטיחות ברכב. הסלקל מגיע עם גגון, ריפוד איכותי, הוא מרווח וקל לנשיאה ולהתקנה.

מקום רביעי:  Combi Shuttle

דגם Shuttle מבית המותג Combi זכה לציון Better במבחן הריסוק, הדגם מהודר ומרווח, הוא מתאים גם לתינוקות גדולים יחסית, קל להתקין אותו ברכב באמצעות עיגון לאיזופיקס Latch. דגם זה מגיע עם גגון גדול, ריפוד נוח ואיכותי, המושב מרווח, וקל להתקין אותו ברוב הרכבים.

מקום חמישי: Cybex Aton Q

דגם חדש יחסית מבית המותג Cybex, המושב מרווח ונוח, הסלקל מגיע עם גגון, הגנת צד מורחבת, בסיס עם עיגון לאיזופיקס Latch, מתאם לחיבור לרוב סוגי העגלות ועוד. יחסית קל להתקין את הסלקל ברוב הרכבים, יש לוודא כי חגורת הבטיחות ברכב ארוכה מספיק כדי להתקין את המוצר בבטחה.

מקום שישי: Primo Viaggo SK

סלקל איכותי מבית המותג האיטלקי המוביל Peg Perego, ניתן לרכוש דגם זה במגוון צבעים לבחירה. הסלקל מגיע עם חיבור לנקודות העיגון איזופיקס על פי התקינה האירופאית, משקל המוצר 3.8 ק”ג בלבד, קל להתקין את הפריט ברכב, המוצר מתאים לרוב סוגי העגלות באמצעות מתאם מיוחד שניתן לרכוש בנפרד.

מקום שביעי: Baby Safe SHR

Baby Safe Plus דגםSHR  מבית המותג Britax נחשב לאחד הפופולריים בישראל, מחירו יחסית זול והוא זוכה לציון גבוה במבחני הריסוק. הסלקל מציע הגנת צד איכותית ומוגברת, הוא מגיע עם בסיס לעיגון באיזופיקס, קל יחסית להתקין אותו ברכב והוא מתנתק מהעגלה בלחיצה אחת פשוטה.

מקום שמיני: Cybex Aton 2

סלקל איכותי ונוח להתקנה ולשימוש, מתאים לתינוקות עד גיל שנה ולמעלה מכך. הסלקל זכה לציון גבוה במבחני הריסוק, הוא נמכר בהצלחה בארץ ובעולם. דגם זה נחשב יחסית למיושן וכיום ישנם דגמים חדשים של המותג Cybex בסדרת Aton ובסדרות אחרות. הסלקל מגיע עם גגון, הגנות מתקדמות לראש ולצד, חיבור בסיס הסלקל בעיגון לאיזופיקס או באמצעות חגורת הבטיחות, ריפוד נוח ונעים למגע. הסלקל מתחבר בקלות לרוב הדגמים של עגלות התינוק.

מקום תשיעי: Graco Baby Gunior

סלקל פופולרי הנמכר לרוב ללא בסיס לכן משקלו קל במיוחד. הסלקל איכותי, מגיע עם ריפוד נוח ונעים, גגון גדול להגנה מפני השמש. קל להתקנה ברוב הרכבים, במושב קדמי או אחורי, נוח לשימוש ולנשיאת התינוק.

מקום עשירי: Maxi Cosi Mico AP

סלקל איכותי ובטיחותי שזכה לציון גבוה במבחני הריסוק, כולל מערכת הגנת צד איכותית. הסלקל מגיע עם בסיס ועיגון לאיזופיקס או חגורות בטיחות, קל להתקנה, ניתן לשנות זוויות שכיבה בנוחות, הסלקל יחסית קל ונוח לנשיאה.