חבילות לידה » מוצרים מומלצים וסקירות – בייבילאב » איך לבחור עגלת תאומים מומלצת? 10 דברים שחשוב לדעת

איך לבחור עגלת תאומים מומלצת? 10 דברים שחשוב לדעת

בחירת עגלה לתינוק היא משימה מאתגרת. יש היצע ענק של עגלות תינוק וצריך להחליט איזו הכי טובה מביניהן (רמז, רובן טובות מאוד, הכל עניין של מיתוג ונראות אבל מה שעדיף בהחלט זה הפרקטיות) . 

עם זאת, בחירת עגלת תאומים, היא משימה מורכבת ומבלבלת.

הורים לתאומים ובמיוחד בלידה הראשונה, לא יודעים למה לצפות או איך היום שלהם הולך להראות, מה הצרכים ומה באמת חשוב ואיך מתניידים עם עגלה כפולה וגדולה, איך הדבר הזה עובד בכלל והאם זה נכנס לרכב, לבית, למעלית, והאם זה אומר שמעכשיו כל יציאה מהבית תהיה מסורבלת?

רגע לפני שאתם נלחצים תנשמו עמוק, אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים עם 10 נקודות שדורשות התייחסות, ויעזרו לכם לבחור את עגלת התאומים הטובה ביותר לצרכים שלכם כמשפחה (איך לבחור עגלת תאומים – מאמר 2bmommy). 

עגלת תאומים מומלצת

1. איך נראה סגנון החיים שלכם? 

האם שמעתם על החיים לפני ואחרי שנהפכתם להורים? 

זו לא קלישאה, אחרי הלידה החיים ישתנו, במיוחד אחרי לידה של תאומים. 

זה הזמן להתחיל לחשוב במושגים של שניים. 

תשאלו את עצמכם את שלושת השאלות הבאות לגבי האופן שבו אתם חיים: 

1. האם אתם מתכוונים לבלות זמן רב במקומות סגורים או הומים? 

וביניהם מסעדות, קניונים, חנויות, אירוח אצל חברים. 

במידה והתשובה שלכם היא כן, עגלת תאומים רוחבית צרה – או עגלת טיולון לתאומים שבמקרים רבים מתאימה מגיל לידה, או עגלת רכבת יוכלו להתאים ולאפשר לכם לנוע בקלילות, לקפל את העגלה בקלות במידת הצורך עם חסכון במקום ויכולת התניידות מהירה.

2. באיזו תדירות אתם מתכוונים לקפל ולפתוח את העגלה כדי לשים אותה בתוך ומחוץ לרכב? 

אם אתם מתכוונים להיות יותר זמן בנסיעות עם התינוק מאשר טיולים בעגלה כי אתם מתארחים אצל אנשים לעיתים תכופות, הצרכים שלכם בבחירת עגלת תאומים משתנים קצת. 

במצב כזה עדיף לבחור בעגלה לתאומים עם קיפול קומפקטי יחסית, קל ומהיר ועגלה במשקל של עד 12 קילו, אחרת זה נהיה כבד ומעיק כשצריך לפעמים לפתוח ולסגור אותה כמה פעמים ביום. 

3. באיזה אזור אתם מתגוררים? 

האם אתם גרים באזור עירוני אורבני עם מדרכות מסודרות, או באזור כפרי יותר עם תנאי שטח לא חלקים? 

במידה ואתם אנשים עירוניים טיפוסיים, ולא חובבי טבע מושבעים, תוכלו בהחלט להסתדר מצוין עם מרבית סוגי העגלות. 

אבל אם אתם מאלה שיוצאים לקמפינג, מטיילים הרבה בחוץ או גרים במושב, כדאי לשקול עגלת תאומים שמותאמת לתנאי שטח. זה אומר מתלים טובים יותר, גלגלים בינוניים ומעלה, יכולת עבירות וניוד מעולות לגלגלים שבנוסף לתנאי השטח המאתגרים, יצטרכו להתמודד עם משקל של 20-30 קילו על העגלה בסביבות גיל שנה ואילך (2 תינוקות + תיק עם ציוד לשני תינוקות), כך שמומלץ לבחון עגלות שהן קצת יותר מאסיביות וגדולות ועם זאת, יש לוודא שהרכב שלכם מתאים עבור עגלת תאומים גדולה יחד עם ציוד נוסף במידה ותצאו לטיולים משפחתיים ובמיוחד אם יש ילדים נוספים בבית. 

4. מי הולך להיות המשתמש העיקרי בעגלה ומה המידות שלו? 

עוד פרמטר שחשוב להתייחס אליו הוא מי המשתמש העיקרי עם עגלת תאומים מומלצת. במרבית המשפחות האב עובד עד שעות מאוחרות והאם עם הילדים חלק ניכר יותר מהזמן. במקרה כזה ובמקרה שמידות הגוף של האם קטנות, או במידה והיא סובלת מבעיות גב, חשוב לבחור עגלת תאומים קלה עד משקל של 10-12 ק"ג, היות והיא תצטרך להרים ולקפל את העגלה בעצמה וגם לטייל איתה. 

למרות הקלות של העגלה, חשוב לבחור בעגלת תאומים יציבה ועם עבירות טובה, היות ולאחר מספר חודשים משקל התינוקות עולה ותצטרכו עגלה שתדע להחזיק גם משקל של 20 קילו בקלות ללא מאמץ יתר מצד מי שמסיע את העגלה, כפי שיכול לקרות פעמים רבים בעגלות טיולון לתאומים שקשה להן לסחוב.

בנוסף, אם אחד מבני הזוג או שניהם גבוהים, מעל 1.80, כדאי לבחור בעגלה עם ידית מתכווננת שמאפשרת נוחות לאנשים גבוהים. 

5. האם יש לכם מעלית ובמידה וכן, מה רוחב הפתח שלה? 

רוחב דלת נשמע כמו משהו סטנדרטי ביותר, אך כשיש לכם תאומים, זה הופך לאישיו חשוב. 

נתחיל במעלית בבניין שלכם ובכלל, האם אתם גרים בבניין עם מעלית? 

במידה ואין לכם מעלית בבנין, התנהלות עם תאומים היא מאתגרת ולא פשוטה כלל כשצריך לעלות עם שני תינוקות ברגל, יחד עם תיק כבד ולפעמים עוד ציוד נוסף. 

כדאי לשקול מעבר דירה כדי שיהיה לכם יותר נוח עם כל יציאה מהבית גם אם זה אומר לעבור לאזור קצת פחות מרכזי ומבוקש, מומלץ להיות עם ראש פתוח כי מה שחשוב זה הנוחות שלכם ברמה היומיומית. 

במידה ויש לכם מעלית, כדאי למדוד אותה ולבדוק מה רוחב הפתח באמצעות מטר ולוודא שאתם בודקים היטב גם את רוחב הדלת של המעלית, הרוחב של דלת הכניסה לבית ואת רוחב העגלה מהחלק הכי רחב שלה שהוא בד"כ בגלגלים האחוריים

רוחב ממוצע של עגלות תאומים נע סביב ה-80 ס"מ וכך גם הדלתות. 

עדיף לבחור עגלה עם רוחב של עד 78 ס"מ, כך תהיו בטוחים שתכסו כמעט את כל הפתחים והדלתות. 

עם זאת, הכי חשוב, זה שתהיה התאמה למעלית בבניין שבו אתם מתגוררים. זה לא ריאלי לעלות עם עגלת תאומים אפילו קומה אחת כשאתם לבד וגם כשלא, יחד עם עוד 2 תינוקות בידיים. קחו את זה בחשבון ואם צריך, מומלץ לשקול מעבר דירה לבית נוח יותר, כמובן במידה ומתאפשר.

6. גודל תא המטען שלכם 

מהרגע שיש לכם את הילד הראשון, המידות של תא המטען שלכם הופכות להיות חשובות. מאוד.

אם עד היום הסתדרתם מצוין עם רכב מיני קטן וקומפקטי, כדאי שתשקלו להחליף אותו ובמיוחד אם יש ילדים נוספים בבית. 

זה לא אומר שאתם צריכים עכשיו לעבור למיניואן, אבל חשוב לבדוק את גודל תא המטען של הרכב שלכם וממש לקחת מידות עם מטר, כדי לוודא עגלת תאומים מומלצת שבחרתם יכולה להכנס אליו, במיוחד אם אתם הולכים על דגם עם אמבטיות שמתפרקות ואז צריך יותר מקום. 

כאשר אתם בודקים עגלות תאומים בחנויות, כדאי לבקש מאחד המוכרים להתלוות אליכם עם עגלה לתא המטען של הרכב, לוודא שהעגלה נכנסת בקלות ושנשאר לכם מעט מקום עודף לקניות, או תיקים במידה ותרצו לנסוע לחופשה עם הילדים.

7. עגלת תאומים רוחבית, עגלת תאומים מומלצת רכבת, או עגלת תאומים עם מושבים מתכווננים במגוון מיקומים.

במידה ויש לכם פתחים צרים  – במעלית, בדלת, כדאי אולי לשקול עגלת תאומים רכבת או עגלת תאומים באלכסון – שמושב אחד ממוקם מעל השני , ואז עגלות אלו יותר חסכוניות במקום, אך לרוב הן פחות נוחות במידה ובני הזוג גבוהים ויש צפי לתינוק ארוך וגבוה. כך שלא יהיה מצב שבגיל שנה כבר יהיה צפוף לתינוקות לשבת בעגלה. 

במקרה של עגלות רכבת או אלכסוניות, רוחב העגלה הוא ברוחב של עגלת יחיד, אך לעתים הן יכולות להיות ארוכות יותר ועם קיפול גדול שתופס מקום בתא המטען אז קחו זאת בחשבון בעת בחירת העגלה.

עם זאת, עגלת תאומים רוחבית היא אמנם מעט רחבה יותר אך במידה ואתם עומדים במידות הפתחים של המעלית, פתח הבית ומקומות שבהם אתם נוהגים לשהות, יהיה לכם נוח יותר להתנהל עם עגלת תאומים לרוחב ברוב המקרים. 

8. גודל הסל בתחתית העגלה 

כאשר מדובר בבחירת עגלה לתינוק יחיד, הסל בתחתית העגלה הוא חשוב אבל אפשר להסתדר גם עם סל קטן. 

כאשר מדובר עגלת תאומים מומלצת, לסל בתחתית העגלה יש חשיבות גדולה, בעיקר בתקופת החורף, כאשר יוצאים עם 2 תינוקות מהבית וצריך להצטייד בציוד כפול – כמו למשל 2 שמיכות, 2 מעילים וכדומה, פריטים שתופסים מקום ורצוי שיהיה מקום אחסון נוח עבורם בתחתית העגלה.

חשוב לבחור בעגלת תאומים עם סל גדול, מרווח ונגיש בתחתית העגלה, מה שיהפוך את היציאות מהבית לנוחות יותר ואת השימוש בעגלה לפרקטי יותר.

9. סוכך של עגלת תאומים מומלצת

עוד אחד הגורמים שמקבלים קצת פחות תשומת לב בבחירת עגלת תאומים, הוא גודל הסוכך. בעגלות רבות יש סוכך עד 90 מעלות, מצב שאולי נראה מצוין ומגן במצב של ישיבה, אך במצב של שכיבה, במרבית העגלות תגלו שיש פחות הגנה מפני שמש, גשם או רוח, בעת הטיול עם התינוק בעגלה. מומלץ לבחור בעגלה עם סוכך גדול שמגן על התינוקות גם במצב שכיבה. 

10. זויות שכיבה וישיבה של העגלה

בעת בחירת עגלת תאומים כדאי לשים לב מה מצבי השכיבה\ישיבה של העגלה במצב טיולון. 

בעגלות רבות כיום, בין אם יחיד ובין אם תאומים, יש מושב בזוית קבועה של כ-100 מעלות (כמו בסלקל) כך שלא מתאפשר לתינוק במצב טיולון לשכב ישר אלא רק כשהרגליים שלו בזוית. 

יש תינוקות שרגילים לישון על הצד או על הבטן או ישר, ועגלה עם מושב כזה יכולה להיות פחות נוחה לשינה לאורך זמן לרוב התינוקות. 

לכן, רצוי במידה ואפשר, לבחור עגלה עם מושב שמאפשר גמישות מבחינת הזויות ישיבה ושכיבה שלו ורצוי עגלה שתאפשר לו לשכב או להגיע למצב קרוב לשכיבה כמו זוית של 175-160 מעלות. 

בנוגע לזוית ישיבה – מומלץ לבחור בעגלה שמאפשרת לתינוקות זוית ישיבה של סביבות ה-100 מעלות, כדי שכאשר התינוקות יגיעו לשלב הישיבה והאכילה, תהיה להם תמיכה נוחה לגב ואז העגלה יכולה לשמש עבור ההורים גם כמקום להאכלה לתינוקות. 

לסיכום, 

בחירת עגלת תאומים היא משימה שדורשת חשיבה מצידכם, ובחינת הפרמטרים השונים כדי למצוא את העגלה שתתאים הכי הרבה לצרכים שלכם שישתנו עם הזמן. 

מומלץ גם לבדוק בפורומים או קבוצות של הורים לתאומים בפייסבוק ולבקש חוות דעת לעגלה שאותה אתם מתכננים לרכוש. 

קחו בחשבון שאין צורך להתפרע עם הסכומים שתוציאו על עגלה יוקרתית וכבדה, היות ובמידה ותבחרו בעגלה ששוקלת יותר מ-12 קילו, רוב הסיכויים שלקראת גיל שנה תמצאו את עצמכם רוכשים טיולון קל לתאומים, כי ההתנהלות עם עגלה גדולה, כבדה ומסורבלת לאורך זמן, עלולה להפוך לנטל עם כל יציאה מהבית.

מיטת מעבר – כך תבחרו את מיטת המעבר המתאימה ביותר לילדכם

מיטת מעבר: כך תבחרו את מיטת המעבר המתאימה ביותר לילדכם לאחר גיל שנה וחצי שנתיים (תלוי בהתפתחות התינוק ), נפרדים ממיטת התינוק ועוברים למיטת מעבר. אבל כיצד בוחרים מיטת מעבר מתאימה? כמה פעמים מצאתם את עצמכם מול מיטת התינוק ומשכתם משם את הפעוט בבהלה מכיוון שהוא ניסה לטפס מעל סולם המיטה והיה בסכנת נפילה למרות […]

תקן איי סייז i-Size לכסאות בטיחות

לקבלת ייעוץ ע"י מתקין מוסמך ניתן להתקשר ל 050-5339030 הורים רבים אינם קושרים ומחברים נכון את מושבי הבטיחות של הילדים ברכב. זו בעיה מוכרת ושכיחה ולאחר תלונות רבות במשך השנים, החליטה הוועדה הכלכלית לאירופה של האו"ם (UNECE) ליצור תקנת בטיחות חדשה המצטרפת לתקנה הקיימת הנקראת ECE R44. תקנת הבטיחות החדשה איי סייז מיועדת למערכות ריסון […]

המדריך לבחירת כסא בטיחות נוסף לילד

הורים רבים מגלים למגינת לבם כי לאחר שרכשו במיטב כספם כסא בטיחות לרכב הפרטי עליהם לרכוש מושב בטיחות נוסף לילד, מסיבות שונות. במקרים רבים יש לרכוש כסא בטיחות משני בגלל הסעת הילד בשני רכבים של המשפחה, ברכבה של המטפלת או ברכב של הסבים והסבתות. במקום להתמודד עם מורכבות ההתקנה של כסא הבטיחות ברכב אחר בכל […]

שינוי גודל גופנים