חבילות לידה » מוצרים מומלצים וסקירות – בייבילאב » כסא אוכל לתינוק – למה בכלל צריך אותו ואיך לבחור כסא אוכל לתינוק שיתאים לצרכים שלכם

כסא אוכל לתינוק – למה בכלל צריך אותו ואיך לבחור כסא אוכל לתינוק שיתאים לצרכים שלכם

להיות הורה לתינוק בפעם הראשונה, זה לגלות עולם חדש של מוצרים, שירותים וצרכים שלא חשבתם עליהם כשהחלטתם להיות הורים. 

כשתינוק נולד, ההאכלה מתבצעת על הידיים עם בקבוק או באמצעות הנקה, ללא צורך באביזרים מיוחדים. 

ואז הוא מגיע לסביבות גיל חצי שנה ששם התפריט שלו מתחיל להתבסס על אכילת מוצקים, ופתאום אתם מגלים שמדובר בפעולה מלכלכת ובהתחלה קצת מורכבת, שמצריכה היערכות שונה לעומת האכלה מבקבוק. 

עולם התינוקות מספק מגוון פתרונות להאכלה, כשהורים רבים יספרו לכם שהדרך הכי נוחה, בטוחה ונקיה למתן אוכל מוצק לתינוקות, היא באמצעות כסא אוכל.

כסא אוכל לתינוק הוא למעשה מושב ייעודי המגיע במגוון צורות, גדלים ודגמים עם פונקציונליות שונה לכל כיסא וכסא, כאשר קל להתבלבל כשמגיעים אל חנות למוצרי תינוקות, למול המבחר וההיצע. 

יתרונות בשימוש כסא אוכל לתינוק

לשימוש בכיסא אוכל יש מספר יתרונות וביניהם: 

  • תמיכה בתינוק בעת ההאכלה, במיוחד בסביבות גיל חצי שנה כשהוא עדיין לא יודע להחזיק את הגוף בצורה יציבה אך עדיין צריך לאכול במצב מאונך היות והוא אוכל מוצקים, בשונה מהאכלה בבקבוק שאז הוא יכול להיות במצב של חצי שכיבה. 
  • בטיחות התינוק בעת האוכל – כסא אוכל לתינוק מגיע עם חגורה לקשירה ברוב המקרים, על מנת שלא יהיה מצב שבו התינוק קם באמצע האוכל, יוצא מהכיסא או נופל ממנו. 
  • נוחות – במיוחד בשלב שבו התינוק לומד לאכול בעצמו מאכלי אצבע שמחזקים לו את היכולות המוטריות, הוא זקוק למשטח נוח שעליו אפשר להניח לו צלחת עם אוכל, שבמקרים רבים תתהפך, או שהאוכל ישפך אל מחוץ לצלחת. לכסא אוכל יש בדרך כלל מגש קטן שעליו מניחים את האוכל לתינוק, כך שבסיום הארוחה מנקים את הכסא ואת הסביבה שלו במידה ונפל אוכל לרצפה.
  • כשהידיים של התינוק נוגעות בכל דבר ומלכלכות את כל הסביבה שלו בזמן הארוחה, עדיף שזה יהיה בסביבה שאפשר ללכלך, ולא בעגלה או על גבי הרהיטים שלכם.  
  • זוית הישיבה -זוית הישיבה בכסא אוכל נעה בין 90-100 מעלות, מה ששומר עליו זקוף כדי לעכל את האוכל יותר טוב במערכת העיכול, לעומת האכלה של מוצקים לתינוק בעגלה, שגם לא תמיד מאפשרת זוית של ישיבה זקופה, אלא זוית של 110-120 מעלות, שאינה נוחה להאכלה של התינוק. 
  • כסא אוכל מעודד את התינוק לאכילה באופן עצמאי ונותן לו ביטחון עצמי שהוא מסוגל לעשות דברים בכוחות עצמו, חלק חשוב בתהליך ההתבגרות הרגשית של התינוק. 
  • מרבית הסוגים של כסאות אוכל לתינוקות, מתקפלים בצורה קומפקטית שאינה תופסת יותר מדי מקום ומאפשרים גמישות וניידות ברחבי הבית.
  • ישיבה של התינוק על כסא אוכל, מאפשרת לו לשבת בגובה של שאר המבוגרים בשולחן ולקחת חלק בפעילות חברתית ולהרגיש "כמו כולם" כשגם הוא יושב גבוה ובנוחות ולא נמוך בעגלה, מתחת לגובה שבו מתרחשים חילופי מילים ומבטים. כסא אוכל בדרך כלל מאפשר כוונון וגמישות לגובה המתאים בשולחן, כמו למשל כסא סטוקי שיכול ללוות את התינוק גם בגיל קצת בוגר יותר. בנוסף, ניתן להשתמש בכיסא הגבוה גם למפגשים חברתיים שבהם כולם יושבים יחד בסלון, או בפינת האוכל, כשהתינוק מרגיש חלק מהחגיגה ובשליטה על הסביבה שלו, במקום לשבת נמוך בעגלה ולהרגיש נפרד ושונה מה"גדולים". 
  • נוחות בפעולת ההאכלה לתינוק, שגם הופכת למהירה יותר, כאשר התינוק יושב בגובה של ההורה, כך שפעולת ההאכלה דורשת פחות מאמץ מצדכם, עם מוצר שמתוכנן לספק נוחות בעת שעת האוכל של התינוק. 

איך תדעו איזה כסא אוכל מתאים לכם? 

לפני שבוחרים כסא אוכל לתינוק, חשוב לבחון מספר פרמטרים – עמידות, בטיחות, וקלות בשימוש.

עמידות: 

חשוב לוודא שהכסא עשוי מחומרים איכותיים ופלסטיקה עם מחברים חזקים המאפשרים לו יציבות, היות ויש תינוקות שובבים שאוהבים לנוע בכל מקום בו הם נמצאים, כך שכסא שאינו עמיד, לא יחזיק לכם מעמד לאורך זמן. 

כמו כן, מרבית ההורים לא עוצרים בילד הראשון, כך שהכסא יוכל לשמש אתכם גם לילדים הבאים, במידה ותבחרו מוצר איכותי ועמיד. אגב, זו המלצתנו באופן כללי כאשר מדובר במוצרי תינוקות.
אל תתפתו לקנות את המוצר הכי זול, לכו על המוצר הכי איכותי, מתוך מחשבה שהוא ישמש אתכם גם הלאה בילדים הבאים.

רוב המשפחות מעדיפות לבחור מוצרי תינוקות גדולים איכותיים כגון : עגלת תינוק, מיטה לתינוק, שידה לתינוק, סלקל או מושב בטיחות וגם כסא אוכל, מתוך מחשבה שהם יהיו שימושיים לאורך שנים. 

לכן, כשאתם קונים מוצר לילד ראשון, כדאי להשקיע קצת יותר במוצר עמיד עם בדים איכותיים שמתנקים בקלות, חומרים חזקים ועמידים, ופלסטיקה טובה שלא תתפרק.

בטיחות:

כשמדובר במוצרי תינוקות, הבטיחות היא מעל לכל.

מושב אוכל לתינוק מיוצר במטרה לספק בטיחות ונוחות לתינוקות, מתוך חשיבה על צורך משתנה לאורך תקופת זמן, ככל שהתינוק גדל וזקוק למוצר שמותאם למידות שלו כתינוק וכפעוט. 

באופן כללי, כל מוצר תינוקות נדרש לעמוד בתקני בטיחות מחמירים, על מנת לקבל אישור לשיווק והפצה, כך שכשאתם רוכשים כסא בטיחות של חברה מוכרת, אתם יודעים שהוא עבר את כל הבדיקות הנדרשות על מנת לאפשר לתינוק שלכם לאכול בבטחה ובנוחות. 

חשוב לבחור מוצר עם תו תקן ישראלי, שמבטיח שהמוצר נבדק במכון התקנים ומותאם לשימושים לו הוא מיועד. כמו כן, חשוב מאוד לשים לב להנחיות השימוש במוצר – עד איזה משקל ניתן להעמיס עליו, ולוודא שבעת השימוש אין חורים גדולים מדי שמהם התינוק יכול ליפול, שסוגר הבטיחות של החגורה מספיק חזק ועמיד בפני פתיחה של התינוק או הפעוט, ושהרצועות מחוברות בצורה מאובטחת לכיסא על מנת למנוע תאונות. 

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו, הוא האם הבדים חסינים מפני אש עם רמת התלקחות נמוכה, למקרה שחלילה תהיה אש בסביבת התינוק.

נוחות וקלות בשימוש:

כשאתם בוחרים כסא אוכל לתינוק, כדאי לבחור בכיסא קל, נוח ופשוט לתפעול – ואנו ממליצים לבחור כסא אוכל לתינוק מתקפל עם אפשרות של פתיחה וקיפול, ולוודא שכשאתם מבצעים את הפעולה של הפתיחה והסגירה, היא מבוצעת בקלות בלי לסכן את האצבעות שלכם בהתפסות ושיש איזשהו סוגר בטחון שנועל את הכסא במצב פתוח או סגור, כדי למנוע תקלות ותאונות לא נעימות. 

ישנם כסאות בגובה קבוע ויש כסאות מתכווננים שמאפשרים התאמה מושלמת לכל שולחן – בין אם יש לכם שולחן בר גבוה או שולחן אוכל בגובה סטנדרטי.

בנוסף, בדגמים מסוימים של כסאות אוכל לתינוקות, גם המושב ניתן לכיוונון, אך זה פחות קריטי. 

כדאי גם לוודא שהמגש של כסא האוכל ניתן לפירוק ולניקוי בקלות, שהבדים של כסא האוכל במידה ויש, עמידים בפני כתמים, והכי חשוב, שניתן להושיב ולהרים את התינוק בפעולה פשוטה, ללא חשש שהרגליים או הידיים שלו יתפסו במשהו. 

כמו כן, בשונה מכסא רגיל או עגלת תינוק, פעולת הניקוי של כסא אוכל היא קלה ופשוטה, תוכלו להעביר מטלית רטובה או מגבון לח על הכיסא ולאחר מכן על הרצפה ולשטוף את המגש, כך שכל הלכלוך והבלגן מרוכזים בפינה אחת במקום ללכלך את כל סביבת השולחן והכסאות הרגילים שלכם. 

המקום שהכיסא תופס:

היות וכיסא אוכל הוא פריט שימושי ברמה יומיומית, בין גיל חצי שנה לשנתיים, בדקו היכן תמקמו אותו, ובמידה ואתם מתכננים לקפל ולפתוח אותו מדי יום, ודאו שיש לכם מקום מתאים לאחסן אותו כאשר הוא לא בשימוש. 

במידה ויש לכם בית קטן, יש גם כסאות אוכל ניידים לתינוקות שהם למעשה מעין בוסטר עם הגבהה, שאותו קושרים על גבי כל כסא רגיל, וניתן להתנייד איתו לכל מקום, ואף להושיב בו את התינוק בטיולים מחוץ לבית. 

בנוסף, כדאי לקחת בחשבון את המקום שהכיסא תופס והאם הוא מתכוונן בגובה, על מנת שתוכלו להתאים אותו לכל שולחן אוכל רגיל. 

כסא אוכל מומלץ לתינוק:

לפניכם סקירה קצרה של מספר דגמים פופולאריים של כסאות אוכל לתינוקות לטובת המתלבטים שביניכם:

כסא אוכל ג’ואי מימזי סנקר 2 ב 1 Joie Mimzy Snacker קיפול במשיכה ומצבי גובה 

כיסא האוכל של ג'ואי מימזי סנקר, הוא אחד הדגמים הפופולאריים שמציע נוחות ופונקציונאליות בשימוש. לכיסא הזה יש עיצוב ייחודי המאפשר גמישות והתאמה מירבית לכל מצב, עם 7 מצבי גובה שיתאימו לכל שולחן וכל סיטואציה ו-3 מצבי ישיבה ושכיבה שמתאימים לכל גיל, משענת רגליים מתכווננת ושלושה מצבים למגש נשלף, שכולל גם מחזיק לכוס. 

כדי שהוא יהיה ממש מפנק, יש לו מושב מרופד בבדים אופנתיים עם ריפוד פנימי נוסף לנוחות מקסימלית בהתאם לגיל הילד והגובה שלו, כשאת ריפוד המושב ניתן להסיר ולכבס בקלות. 

לכיסא יש רתמה רכה ונעימה עם 5 נקודות עגינה המקנות בטיחות ויציבות לתינוק. 

הכסא מתקפל בקלות למצב קומפקטי יחד עם המושב והמרכב, לטובת אחסון קל ונוח בכל פינה בבית בלי לתפוס מקום, כאשר בשתי הרגליים הקדמיות יש 2 גלגלים לטובת ניוד נוח.

הכסא מותאם מגיל 6 חודשים ועד למשקל של כ-15 ק"ג והוא אחת האופציות הפופולאריות בקרב הורים לתינוקות. 

לחצ/י כאן למעבר לפרטים נוספים על הכסא

כיסא אוכל לתינוק במביני אינפנטי

הדגם הזה של כסא אוכל לתינוק, הוא קצת יותר פשוט וזול אבל עדיין מקנה נוחות בשימוש, עם קיפול קומפקטי וצר במיוחד ממש כמו קרש גיהוץ, שלא דורש הרבה מקום כאשר הוא לא בשימוש. 

לכיסא יש ריפוד נעים הניתן לניקוי בקלות עם סמרטוט לח, ומגש מובנה נוח לניקוי. 

הכסא הזה אינו ניתן לכיוונון מבחינת גובה, אך גובה המושב מתאים לכל שולחן אוכל סטנדרטי, כך שהוא יתאים במרבית המקרים ויאפשר לתינוק להשתתף בארוחות משפחתיות בגובה של כולם. 

הכסא מתאים מגיל 6 חודשים ובתנאי שהתינוק יודע לשבת בכוחות עצמו ולהחזיק את הגב יציב ועד גיל 3, בשל המבנה הייחודי שלו.

בנוסף, יש לו 5 רצועות בטיחות כדי לשמור על התינוק שלכם בצורה בטוחה בזמן האוכל. 

לכיסא יש גם מדף לרגליים שמקנה תמיכה ברגע שהוא יגדל קצת. 

כיסא אוכל רב שלבי 3 ב 1 הופך לבוסטר, 2 מצבי גובה ומגש – צבע ורוד

כסא האוכל הזה הוא אחד הפתרונות הקומפקטיים והפרקטיים להאכלה של תינוקות. 

אמנם הוא די פשוט מבחינה עיצובית, אבל יש לו ארבעה מצבים שמותאמים לכל גיל עם נוחות מקסימלית שתשמש את התינוק שלכם גם עד גיל 3-4. 

שלושת המצבים של הכיסא כוללים: 

1. כיסא אוכל גבוה עם מגש נשלף לישיבה בגובה סביב שולחן אוכל רגיל. 

2. ניתן להשתמש בו ללא מגש ולהצמיד אותו לשולחן האוכל, פתרון נהדר לפעוטות אחרי גיל שנה וחצי, שרוצים לגלות יותר עצמאות ולהרגיש כמו גדולים.

3. כיסא ישיבה נמוך לתינוק או לפעוט, עם או בלי מגש, מתאים בעיקר לפעוטות כדי לפתח עצמאות ולשבת בבית בכיסא שהוא שלהם. 

4. בוסטר נפרד שאותו מושיבים מעל כל כיסא רגיל, כדי להקנות לפעוט גובה בזמן האוכל, עם או בלי מגש. 

לבוסטר יש יתרון גדול היות וניתן לנייד אותו אל מחוץ לבית, כמו למשל כאשר מתארחים בבתים של אחרים או לטיולים בחוץ, הוא ממש קומפקטי בקיפול וקל משקל כך שניתן לקחת אותו איתכם לכל מקום! 

לכיסא יש 3 נקודות חיבור עבור רצועת החגירה לתינוק או לפעוט, ובמידה ותרצו להשתמש בו במצב בוסטר, יש לו 2 רצועות המאפשרות לקשור אותו לכל כיסא. 

הכיסא מאוד קומפקטי וחסכוני במקום, כך שתוכלו להשתמש בו במגוון דרכים ושימושים. 

לחצ/י כאן למעבר לפרטים נוספים על הכסא

כסא אוכל לתינוק סטוקי – טריפ טראפ סטוקי כסא אוכל מעץ מלא

כסא העץ של סטוקי מותאם להורים שמחפשים פתרון מעוצב, נוח ופרקטי, שילווה את הילד לאורך שנים. מדובר למעשה בכסא ש"גדל" עם הילד בעיצוב קומפקטי שלא תופס הרבה מקום.

לכיסא יש 2 שלבים הניתנים להתאמה ככל שהילד גדל, ואף למבוגרים, עם מעין תוסף של משענת ומגן בטיחות המקנה לתינוקות ולפעוטות הגנה בעת הישיבה על גבי הכיסא. 

יש לו מגש נשלף, כך שתוכלו להתאים את הכיסא לכל גובה ולהשתמש בו במגוון דרכים בכל מקום בבית. 

לתינוקות קטנים יותר, יש גם תוסף של טרמפולינה שניתן להרכיב על גבי הכיסא מגיל לידה ועד 6 חודשים לערך, עם 2 מצבי שכיבה / ישיבה, המאפשרים לתינוק להיות במרכז העניינים ובגובה שבו הדברים מתרחשים בבטחה ובנוחות מפנקת בתוך מושב מרופד ונעים.  

הכסא עשוי מעץ מלא עמיד, יציב וחזק, שיכול לשמש את כל בני הבית לאורך שנים, כל זאת בעיצוב מודרני שמשתלב עם כל ריהוט. 

לחצ/י כאן למעבר לפרטים נוספים על הכסא

כסא בטיחות צר

כסא בטיחות צר צריכים לשנע 3 ילדים קטנים ברכב? מתכננים נסיעה ארוכה עם הילדים ורוצים להשאיר מקום לאחד ההורים במושב האחורי של הרכב כסא בטיחות צר הוא הפתרון הנכון עבורכם . הסעת ילדים במושב הקדמי של הרכב אסורה בהחלט!!! המושב שליד הנהג הוא המושב המסוכן ביותר ברכב והכי פגיע בזמן תאונת דרכים .כמו כן התעסקות […]

טיפים להתקנת מושב בטיחות לתינוק ברכב

האם רכשתם מושב בטיחות לתינוק ואתם מעוניינים לדעת היכן ואיך להתקין את המושב ברכב? ובכן, על פי הסטטיסטיקה בארץ ילדים רבים נפגעים מדי שנה בתאונות דרכים, במקרים רבים מושב הבטיחות מציל את חייהם ומונע פגיעות קשות בגופם. לכן, חשוב להתקין את מושב הבטיחות בהתאם להוראות היצרן ועל פי הכללים המחייבים, התקנה נכונה במיקום נכון ברכב […]

רכישת אמבטיה לתינוק

תינוק באמבטיה

כל הורה רוצה את הכי טוב בשביל ילדיו, ובין היתר זה מתבטא במה שאנו קונים להם, אם כשרק נולדו ואם בהמשך חייהם. בחנויות של בייבי לאב תמצאו מענה מוצלח במיוחד לכל צורך או רצון שיש לכם ותוכלו לבחור מתוך שפע רב של ציוד איכותי ומוצרים משובחים של מיטב היצרנים והחברות הפועלים בתחום. אנחנו מזמינים אתכם […]

שינוי גודל גופנים