ילד יושב בכיסא בטיחות ברכב שני

המדריך לבחירת כסא בטיחות נוסף לילד

הורים רבים מגלים למגינת לבם כי לאחר שרכשו במיטב כספם כסא בטיחות לרכב הפרטי עליהם לרכוש מושב בטיחות נוסף לילד, מסיבות שונות. במקרים רבים יש לרכוש כסא בטיחות משני בגלל הסעת הילד בשני רכבים של המשפחה, ברכבה של המטפלת או ברכב של הסבים והסבתות. במקום להתמודד עם מורכבות ההתקנה של כסא הבטיחות ברכב אחר בכל פעם מחדש, קל יותר לרכוש מושב בטיחות נוסף להתקנה ברכבים אחרים.

לכן, הכלל המנחה בעת רכישת כסא בטיחות נוסף לילד הוא נוחות ההתקנה ומחיר נוח, כאשר אין להקל ראש בנושא הבטיחות, איכות ונוחות המוצר. עם זאת, כאשר מחפשים כסא בטיחות קל להתקנה מגלים כי לרוטב אלו דגמים יקרים יותר מאחר ודגמים קלים להתקנה הם לרוב בעלי חיבור לעיגוני ISOFIX ברכבים אירופאיים או LATCH ברכבים אמריקאים.

רכישת סלקל

כאשר מחפשים כסא בטיחות נוסף לתינוקות עד גיל שנתיים, מומלץ לרכוש סלקל ככסא המשני. את הסלקל אפשר להעביר בין רכבים שונים בקלות בגלל ניידות גבוהה של המוצר, אך חשוב להדריך את המשתמש בסלקל כיצד להתקין אותו נכון נגד כיוון הנסיעה ויש לוודא כי ניתן לבטל את כרית האוויר אם מתקינים את הסלקל במושב הקדמי.

סלקל הוא כסא בטיחות נייד ונוח לשימוש, ניתן לרכוש מושב בטיחות איכותי ממותג ידוע ככסא ראשי לרכב המשפחתי ואז הסלקל יהפוך לכסא הבטיחות המשני. סלקל מיועד לתינוקות בגיל הרך, ניתן להתקין אותו במושב הקדמי או האחורי, נגד כיוון הנסיעה. כדי לחסוך עלויות בעת רכישת כסא בטיחות משני ניתן לבחור דגם איכותי של סלקל במחיר נוח יחסית ולהשקיע בכסא בטיחות דו כיווני ממותג ידוע העומד בכל התקנים המחייבים וזוכה לציון גבוה במבחני הריסוק.

כמו כן, אפשר להשקיע בסלקל איכותי לפעוט לרכב המשפחתי ולרכוש כסא בטיחות דו כיווני המתאים מגיל לידה ועד משקל 18 ק”ג או יותר. יחד עם זאת, מומלץ תמיד להעדיף כסאות בטיחות עם חיבורי איזופיקס במקום דגמים בסיסיים ללא נקודות חיבור לעיגוני ISOFIX או LATCH.

מושבי בטיחות משולבי בוסטר (מגיל שנה)

הורים רבים מעוניינים לחסוך בעלויות רכישת כסא בטיחות משני, הפתרון עבורם הוא רכישת מושב בטיחות משולב בוסטר. כך, יש לרכוש רק כסא בטיחות אחד ולא שני מוצרים בנפרד, המושב משולב בוסטר ומתאים לרוב מגיל שנה ועד גיל 3 שנים, ישנם דגמים רבים בשוק במחירים נוחים יחסית החל מ-250 ₪ בערך. כמובן, שניתן להשקיע גם במושב בטיחות משולב בוסטר באיכות גבוהה יותר עם התקנה נוחה ופשוטה, המחיר של הדגמים האיכותיים מתחיל לרוב ב-700 ₪.

כסא בטיחות דו כיווני

רכישת כסא בטיחות דו כיווני ככסא המשני הנוסף לילד נחשבת למומלצת כל עוד רוכשים דגם איכותי ממותג מוכר ואמין. חשוב לשים לב לנוחות הישיבה, להתאמה לנקודות העיגון וחגורות הבטיחות ברכב וכמובן לנושא נוחות וקלות ההתקנה. ישנם דגמים רבים בחנויות המובחרות, לכן כדאי להגיע לאחד מסניפי רשת בייבי לאב על מנת לקבל ייעוץ מקצועי. לאחר רכישת כסא הבטיחות מתקין מוסמך מטעם ארגון בטרם יסייע לכם להתקין את כסא הבטיחות ברכב וידריך אתכם כיצד להתקין את המושב ככסא בטיחות משני לילד ברכבים שונים. ההדרכה חשובה ומאפשרת לכם להדריך את המטפלת, הסבים והסבתות או כל אדם אחר העומד לעשות שימוש בכסא הבטיחות הנוסף כדי להסיע את הילד שלכם או כל ילד אחר.

התקנה נכונה

בין אם החלטתם לרכוש כסא בטיחות חדש נוסף לילד ובין אם החלטתם לרכוש מושב בטיחות יד 2 או להשתמש בכסא בטיחות העובר בירושה בין חברים או משפחה, עליכם לוודא כי הכסא מתאים לילד ולנקודות העיגון הקיימות ברכב בו מסיעים אותו. כמו כן, חשוב לדאוג להתקנה נכונה של כסא הבטיחות ברכב, מחקרים גילו כי כ-70% מההורים אינם מתקינים נכון את כסאות הבטיחות, לכן חשוב לקבל ייעוץ בנושא על ידי מומחה מוסמך להתקנת כסאות בטיחות מטעם ארגון בטרם.

מנהלי הסניפים של רשת בייבי לאב עברו הכשרה מקצועית בארגון בטרם, הם יסייעו לכם לקבל החלטות נכונות איזה כסא בטיחות כדאי לרכוש כמשני, וכמובן כיצד להתקין אותו נכון. התקנה נכונה של כסא הבטיחות המשני מקטינה את הסיכונים לילד במקרה תאונה. אין להקל ראש בנושא התקנת כסאות בטיחות, על אחת כמה וכמה כאשר אתם צריכים להתקין כסא בטחות נוסף לילד ברכב שונה מהרכב המשפחתי בו מותקן מושב בטיחות קבוע.