חבילות לידה » מוצרים מומלצים וסקירות – בייבילאב » מהו הזמן הנכון להעביר את הילד מכסא בטיחות לבוסטר?

מהו הזמן הנכון להעביר את הילד מכסא בטיחות לבוסטר?

הורים רבים בישראל תוהים מתי הזמן הנכון להעביר את הילד מכסא הבטיחות לבוסטר, החוק היבש בארץ קובע כי כאשר מלאו לילד 3 שנים ומשקלו מעל 15 ק”ג אפשר להחליף את כסא הילדים לבוסטר, החוק אינו מפרט האם לרכוש עבורו בוסטר עם או בלי משענת גב ולכן כדאי לדעת שבוסטר עם תמיכה לגב מעוגן למערכת האיזופיקס ברכב לכן הוא מעניק הגנה טובה יותר, דגמים איכותיים ומתקדמים מעניקים גם הגנה חשובה לצד ולראש.

ההבדל במספר נקודות העגינה בין מושב בטיחות לבוסטר

רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש בוסטר לילד כדאי לדעת מהם הכללים שיש לשים לב אליהם ומהם ההבדלים בין כסא בטיחות לבוסטר. כאמור, החוק קובע כי ניתן להושיב את הילד בבוסטר לאחר שהגיע לגיל 3 ומשקלו מעל 15 ק”ג. יש לזכור כי ישנם הבדלים משמעותיים בין הילדים, לכן חשוב להיות בטוחים שהילד מוכן לכך וכי מבנה גופו וגילו מתאימים למעבר לבוסטר.

עליכם לזכור כי כסא בטיחות מעוגן בחמש נקודות אחיזה לעומת בוסטר המעוגן רק לשלוש נקודות, לכן המומחים טוענים כי כדאי להמתין ככל האפשר עם המעבר מכסא בטיחות לבוסטר, ובמידה וניתן כדאי לחכות לגיל 4 שנים. הכלל המנחה שיסייע לכם להחליט האם הילד שלכם מוכן למעבר הוא תשובה חיובית על כל השאלות הבאות:

  • האם גילו של הילד מעל 3 שנים?
  • האם משקלו למעלה מ-15 ק”ג?
  • האם הילד מסוגל לשבת זקוף לאורך כל הנסיעה?
  • האם יש ברכב שלכם חגורת בטן וחזה במקום המיועד לבוסטר?

אם עניתם כן על כל השאלות כנראה שהגיע הזמן להעביר את הילד מכסא הבטיחות לבוסטר. אגב, כדאי לדעת כי ארגון בטרם ממליץ על המעבר רק כאשר הילד מגיע למשקל 18 ק”ג ולגובה של 145 ס”מ, ולא לפני כן. כמו כן, על פי המלצות הארגון כדאי לעבור לבוסטר רק כאשר כתפיו של הילד גבוהות יותר מהחריצים העליונים של נקודות היציאה של חגורת הבטיחות במושב האחורי ברכב.

סוגי בוסטרים

ניתן למצוא היום מגוון דגמים של בוסטרים, ביניהם דגמים איכותיים, בטיחותיים ומתקדמים. ניתן לחלק את סוגי הבוסטרים לשלושה דגמים עיקריים: בוסטר עם משענת גב, הגנת ראש וצד וחיבור איזופיקס, בוסטר גב עם הגנת ראש ובוסטר ישיבה בלבד ללא משענת גב.

להורים המעוניינים לספק הגנה מקסימלית לילד הנוסע ברכב מומלץ לרכוש בוסטר איכותי עם משענת גב מרופדת והגנה מתקדמת לראש ולצד, רצוי לבחור דגם ממותג מוכר הכולל חיבור לנקודות האיזופיקס. במידה ואתם מרבים להעביר את הבוסטר מרכב אחד לאחר אפשר לרכוש בוסטר עם משענת גב והגנת ראש, כך חוגרים את הילד רק באמצעות חגורת הבטיחות, במידה והילד נוסע לבית ספר או מרבה לשבת ברכב של הסבים והסבתות ניתן להסתפק בבוסטר ישיבה רגיל.

בשנים האחרונות החלו לשווק בארץ גם דגמים של כסא בטיחות משולב בוסטר, ישנם דגמים המיועדים לילדים עד למשקל של 18 ק”ג, דגמים מתקדמים מתאימים לילדים עד משקל 32 ק”ג ולמעלה מכך.

כאשר חוגרים את הילד בבוסטר חשוב לוודא כי חגורת הכתף עוברת מתחת לצוואר ואינה מפריעה להם בישיבה, חשוב לשים לב כי הילד אינו מעביר את חגורת הכתף מתחת לבית השחי או מאחורי גבו. לכן, ההמלצה היא לרכוש ולהתקין ברכב בוסטר עם משענת גב המותאם לגופו של הילד, במידה ואין משענת ראש במושב האחורי ברכב מומלץ לרכוש בוסטר עם משענת גב והגנה בטיחותית לצוואר ולראש.

כדי לרכוש בוסטר חדש, איכותי, עמיד ובטיחותי, ועל מנת לקבל הסברים ועזרה בהתקנת הבוסטר ברכב, מומלץ להגיע לאחד מסניפי רשת בייבי לאב. כדאי לדעת כי מנהלי הסניפים של הרשת עברו הכשרה מקצועית להתקנת כסאות בטיחות ובוסטרים על ידי ארגון בטרם, כך תיהנו מבחירת מוצר בטיחותי ומומלץ ומייעוץ מקצועי המבטיח לכם הגנה מיטבית על הילדים.

מבחני ריסוק כסאות בטיחות 2021 בקטגוריית ALL IN ONE

מבחני ריסוק כסאות בטיחות 2021 בקטגורית ALL IN ONEכסא בטיחות משולב בוסטר

מבחני ריסוק כסאות בטיחות 2021 במאמר זה נסקור את 10 כיסאות הבטיחות  ALL IN ONE (כיסא בטיחות משולב עם בוסטר) הטובים ביותר לפי הדירוג העדכני ביותר של ה- Consumer Report שיצא באפריל 2021. לפני שנתחיל עם הדירוג נסביר מהו כיסא בטיחות הכול באחד ALL IN ONE ? כיסא בטיחות  ALL IN ONE כשמו כן הוא […]

האם כדאי לרכוש בסיס לסלקל?

תינוקת יושבת בסלקל עם בסיס

לקבלת ייעוץ ע”י מתקין מוסמך ניתן להתקשר ל 050-5339030 אחת הדילמות המעסיקות את ההורים לתינוקות היא האם לרכוש סלקל עם בסיס או בלי. ההורים צריכים להחליט האם לרכוש מושב בטיחות המתאים מגיל 0 או סלקל, במידה והחליטו לרכוש סלקל עליהם להחליט האם לרכוש סלקל עם או ללא בסיס. אמנם, השימוש בסלקל ללא בסיס פשוט יותר, […]

מה זה איזופיקס במושבי בטיחות?

תינוק יושב במושב בטיחות עם התקן איוזפיקס

איזופיקס בכיסאות בטיחות – מה זה ולמה צריך את זה?  הסטטיסטיקה יודעת לספר לנו שמרבית הילדים שנפגעו בתאונות דרכים לא היו חגורים כמו שצריך ברכב. בעשורים האחרונים חלה התקדמות משמעותית בטכנולוגיות הקשורות לבטיחות בנסיעה וכמובן שיש לכך השפעה גם על תחום מושבי הבטיחות לילדים. חשיבות חגירת הילדים ברכב ברורה לכולם ואין להקל בה ראש, חשוב […]