לקבלת ייעוץ ע”י מתקין מוסמך ניתן להתקשר ל 050-5339030

באיזה גיל אפשר להושיב את הילד בבוסטר? מה עדיף, בוסטר רגיל או בוסטר עם רצועות? איזה דגם יותר בטיחותי? כל אלו ועוד הן שאלות שכיחות בקרב ההורים. לכן, חשוב לדעת כי החוק הישראלי מחייב לחגור את הילדים במושבי בטיחות עד גיל 8. עם זאת, כ-50% מהילדים בגיל 10 עדיין צריכים לשבת במושבי בטיחות או בוסטרים כדי להתאים היטב ובבטחה את חגורת הבטיחות של הרכב לגופם.

המעבר מכיסא בטיחות לבוסטר משתנה מילד לילד ובחנויות המובילות יש מספר דגמים של בוסטרים, ההורים נדרשים להחליט האם לרכוש בוסטר רגיל ללא משענת גב או בוסטר עם משענת גב עם רתמות ייעודיות.

ההבדלים בין הבוסטרים הרגילים לבוסטרים עם רתמות

בוסטר רגיל נועד להגביה את הילד על מנת להתאים את חגורות הבטיחות של הרכב לגופו, זהו מושב קל משקל יחסית. היתרונות העיקריים של בוסטר רגיל הם נוחות השימוש, המשקל הקל והאפשרות לנייד בקלות את המושב מרכב אחד לאחר. לבוסטר רגיל יש גם מספר חסרונות ובראשם תנוחת הישיבה בעת נסיעה ארוכה כאשר הילד נרדם. ללא משענת גב ורתמות, הילד אינו מסוגל לישון בתנוחה יציבה ונוחה, משענות הגב והראש לרוב מרופדות והן מעניקות תמיכה חשובה לגופו של הילד, גם בשינה.

כדאי לדעת כי בוסטר רגיל מיועד לילדים מעל משקל 15 ק”ג, בעוד בוסטר עם רתמות יכול להתאים לילדים שמשקלם למעלה מ-9 ק”ג וגילם מעל שנה. את הבוסטר רוכשים לרוב בגיל 4 עד 6, בהתאם לקצב צמיחתו של הילד ולמידות גופו. כאשר רוכשים בוסטר יש לחשוב קדימה, לכן מומלץ לבחור בבוסטר איכותי ועמיד המתאים לילדים במשקל עד 36 ק”ג.

בוסטר עם רתמות נחשב לבטיחותי יותר בגלל העגינה, יצרני כסאות הבטיחות לרכב החלו לשווק דגמים של בוסטר עם רתמות לצורך מעבר קל ונעים יותר בין מושבי הבטיחות המיועדים לילדים במשקל עד 18 ק”ג לבוסטרים הרגילים המתאימים לילדים ההולכים וגדלים. למעשה, בוסטר עם רתמות הוא מעין מושב בטיחות לכל דבר המתאים לילדים במשקל עד 30 ק”ג, ישנם דגמים המתאימים גם למשקל כבד יותר ולילדים שגובהם 125 ס”מ לפחות.

מחפשים בוסטר איכותי לרכב? גשו עוד היום לאחד מהסניפים שלנו והצוות שלנו ישמח לסייע לכם להתאים לילדכם את הבוסטר המתאים ביותר.

רוצים לדעת עד מתי צריך להושיב ילד בבוסטר? לחצו כאן